Uluslararası Turizm 2018’in İlk Aylarında Beklentileri Aştı

0

Uluslararası turizm hareketleri, geçen yılın aynı dönemine göre 2018 yılının ilk dört ayında %6 büyüyerek sadece 2017’nin güçlü trendini sürdürmekle kalmadı, aynı zamanda Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) 2018 yılına ilişkin tahminini de aştı.

Büyümeye + %8 ile Asya Pasifik liderlik ederken bunu Avrupa (+%7), Afrika (+%6), Orta Doğu (+%4) ve Amerika (+%3) takip etti. Bu yılın başlarında, UNWTO’nun 2018’e ilişkin büyüme tahmini %4-5 arasındaydı.

Geçen yılın (2017) rakamları ise şu şekilde gerçekleşti:

Uluslararası turist varışları: 1 milyar 323 milyon kişi

Uluslararası turizm gelirleri: 1 tirilyon 332 milyar Dolar

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Yorumlar kapalı.