‘Sakarya Kültür Turizm Dijital Rehberlik ve Bilgi Sistemi’ Projesi Tanıtıldı

0

Sakarya’da gerçekleştirilen ’Sakarya Kültür Turizm Dijital Rehberlik ve Bilgi Sistemi’ projesinin açılışında Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu yaptığı açıklamada, “Sakarya huzur şehridir” dedi.
Sakarya Valiliği tarafından yürütülen ’Sakarya Kültür Turizm Dijital Rehberlik ve Bilgi Sistemi” projesinin tanıtım ve açılış programı gerçekleşti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen programa Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, vali yardımcıları, kaymakamlar ve davetliler katıldı. Sakarya’nın tanıtım filmi ile başlayan program konuşmalar ile devam etti.

“Ülkemize katkı sağlayacağını düşüyoruz”
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, “Ajansımızın hizmet ettiği bölgemizin ekonomisi sadece sanayi sektörü ile anılmamaktadır. Bölgemiz sanayi ilgili olduğu kadar tarımla da, hizmet sektörü ile de öne çıkmaktadır. Son yıllarda bölgemizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerde önemli bir artış gözlemlenmektedir. Ajansımızın kuruluşundan bu güne bölgemizi ziyaret eden turist sayısı yüzde 77 oranında artmıştır. Bu sayı bir milyon 900 bine ulaşmıştır. Doğu Marmara Bölge Platformunda bizim hedefimiz 2023 hedefimiz 3 buçuk milyon turist hedefliyoruz. 2016 yılında konaklama sayımız 641’e ulaştı. Hazırlamış olduğumuz raporlar, tanıtım metalyerleri , yatırımcılar için kılavuzlar, turizm ilgili lan ve pano çalışmaları ile bölgemizde bulunan illerin turizm potansiyellerini attırmaya çalışıyoruz. Projemizin Sakaryamıza, ülkemiz turizmine katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

“Yapanları kutluyoruz”
Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas ise yaptığı açıklamada, “Dünya artık çok değişiyor. Bunun artık laf olmaktan çıkıp uygulamaya döndüğü bir döneme hızlıca giriş yapıyoruz. Herşey alsında yeni dünyanın konseptiyle algılanmaya başlandı. Bu yapılmış olan projede buna eklenecek bir iş. Bu çalışmayı biz önemsiyoruz. Bu bakımdan bu tür projelere sürekli destek veriyoruz. Yapanları kutluyoruz” diye konuştu.

“Sakarya huzur şehridir”
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise yaptığı açıklamada, “Sakarya, İstanbul’un çok yakınında bulunan bir vilayet. Kocaeli’ni de eklediğimiz de büyük bir nüfus ve sanayi bölgesidir. İnsanlar sürekli işte ve stres içindeler. Gezmek, rahatlamak, stres atmak da istiyorlar. Gençler yeni yerler yeni heyecanlar yaşamak istiyor. Gidelim de nereye gidelim? Hemen aklımıza yurtdışı geliyor. Bize çok güzel yurt dışını propaganda yapıyorlar bizde yurt dışına gitme isteğinde bulunuyoruz. Ben Sakarya’dan önce Ordu valisi idim. Orada o kadar güzellikler var ki inanamazsınız. Sakarya’da da çok güzel yerler mevcut. Sadece bizim yapmamız gereken insanlara güzel reklam yapmamız lazım. Yaylalarda serinler , bol oksijenle nefis manzara eşliğinde sağlık sıhhatli geri evinize dönebilirsiniz. İster çadır kur güvenli bir iklimde kal. Terör yok, anarşi yok güvenli bir ilimiz. Sakarya huzur şehridir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Kent Meydanında kurulan turizm bürosu açılışı yapıldı.

Kaynak:İHA

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Yorumlar kapalı.