Rus Turistten 2018’de Rekor Kırması Bekleniyor

0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Arısoy, “Rusya’dan gelecek ziyaretçi sayılarımızın 2018’de bütün tarihleri yenileyeceğine, bütün rekorların üzerine çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl Rusya ile turizm ilişkileri bakımından büyük bir travma yaşandığını, ancak bu yıl sektörün ve bütün tarafların beklentisinin çok üzerine çıkıldığını söyledi.Yaklaşık 10 aylık süreçteki rakamların 2015’teki turist sayısını aştığını aktaran Arısoy, “Kesin olmayan verilere göre 4 milyon 600 bin civarında Rus turist ülkemizi ziyaret etmiş görünüyor.” ifadesini kullandı.

“2018’de bütün rekorların üzerine çıkacağına inanıyorum”

Rusya ile Türkiye arasında turizmin gelişmesine yönelik organizasyonlar düzenlediklerini vurgulayan Arısoy, Rus tarafının da yüksek iş birliğinden memnun olduğunu belirtti.

“Rusya’dan gelecek ziyaretçi sayılarımızın 2018’de bütün tarihleri yenileyeceğine, bütün rekorların üzerine çıkacağına inanıyorum. Bunun hazırlığını da yaptık Rusya da böyle olacağını öngörüyor.” diyen Arısoy, Karadeniz Bölgesi’nde kruvaziyer turizme yönelik çalışma yapacaklarını, iki ülkenin dış politikası kuralları çerçevesinde bunun gerçekleştirileceğini ifade etti.

“Vize konusunda kolaylık bekliyoruz”

Rus turistlerin sadece Antalya değil, Türkiye’nin her bölgesine gelmek istediğini aktaran Arısoy, “Biz Türkiye’de turizmi hem bütün ülkeye hem de bütün bir yıla yaymak istiyoruz. Ruslar da Türkiye’den ülkelerine turist akışında artış bekliyor. Bunun için de vize konusunda kolaylık göstermelerini istiyoruz. Yeni sezonda kolaylıklar sağlanacak.” dedi.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.