İstanbul Eyüp’ü Daha Nitelikli Rehberler Tanıtacak

0

Eyüp’te profesyonel turist rehberleri için 5 gün sürecek özel eğitim verilecek. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın onayıyla Eyüp Sultan Tarihi Merkez (ESTAM) Rehberliği tarafından düzenlenen teorik ve uygulamalı eğitimler İstanbul Rehberler Odası (İRO) katkılarıyla gerçekleşecek. Eyüp’te profesyonel turist rehberleri için Eyüp Belediye Başkanlığı himayesinde düzenlenecek eğitimler Kültür ve Turizm Bakanlığı denetiminde olacak.
Eyüp ilçesindeki çok yönlü ve çok katmanlı mirasın özgünlüğünü ve bütünlüğünü gelecek kuşaklara aktaracak şekilde korumayı vazgeçilmez öncelik olarak benimseyen ESTAM, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyanın incisi İstanbul’da yeni örnek bir projeye daha imza atıyor. Eyüp Sultan Tarihi Merkez (ESTAM) ve İstanbul Rehberler Odası (İRO) işbirliği ile 25-29 Eylül tarihlerinde Eyüp Belediyesi’nde ’Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimleri’ verilecek. Katılımcılar 25 ve 26 Eylül 2017 tarihlerindeki teorik eğitimin ardından, 27-28-29 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek gezilerle uygulamalı eğitimler de alacak. Eğitimlerin sonunda ise katılımcılar, 2 Ekim 2017 saat 10:00’da çoktan seçmeli sınava tabi tutulacak. ’Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi’ için son başvuru tarihi ise 22 Eylül 2017 saat 11.00.

Eyüp’ü ziyaret edecek turizm tüketicilerinin taleplerinin layıkıyla karşılanabilmesi, seyahat acentelerinin konusunda uzman rehberleri bulmalarının kolaylaştırılması ve profesyonel turist rehberliği mesleğini icra edenlerin mesleki faaliyetlerini geliştirebilmesi amaçlarıyla düzenlenecek eğitimlerde uzmanlar, tarihçiler ve sanatçılar tarafından seminerler verilecek. 25 Eylül 2017 Pazartesi saat 09.00’da Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da katılacağı açılış töreninin ardından gün boyu gerçekleşecek eğitimlerde vakıf, vakıf medeniyeti ve Eyüp’te vakıf yapılar, tekkeler, zaviyeler, imarathaneler anlatılacak. 26 Eylül Salı günü verilecek seminerler ise ’Eyüp Sultan’da Taşa İşlenen Medeniyet, Eyüp Sultan’ın Osmanlı’daki Önemi ve Cülus Törenleri, Eyüp Sultan ve İstanbul’a Defnedilmiş Sahabiler, Yangın ve Bostancıbaşı Defterlerinin Mekansal Değişim Açısından Tarihi Coğrafya Belgeleri Olarak Değerlendirilmesi’ başlıklarından oluşuyor.
ESTAM’ın Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi’ni değerli kılan taraflarından biri de uygulama gezileri olacak. 27-28-29 Eylül’deki geziler Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Uzmanları iştiraki ile gerçekleşecek. Eyüp Sultan Camii ve çevresi, Ayvansaray, Kızılmescid güzergahı ve Haliç turu, İdris Tepesi, Pierre Loti ve Eyüp Mezarlığı, Hanım Eserleri, Dini yapılar ve Nişanca Turu, gezi rotasında ziyaret edilecek yerler olacak. Eğitim programı 02 Ekim Pazartesi saat 10.00 yapılacak sınav ile son bulacak.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.