Facebook’da Yiyecek İçecek Sektöründe!

0

Facebook, ABD’de yayına aldığı yeni özelliğiyle yemek siparişi alanına adım atıyor. Facebook kullanıcıları artık Facebook üzerinden yemek siparişi verebilecek ve aynı şekilde dilerseler restorana gittiklerinde hazır olacak şekilde siparişlerinin önceden hazırlanmasını talep edebilecekler.

Facebook yerel ekibinin başkan yardımcısı Alex Himel BI’a yaptığı açıklamada “kullanıcılar zaten Facebook’ta restoran sayfalarını inceliyorlar ve yemeğe gitmek için alternatifler arıyorlar. Biz bu süreci daha da kolaylaştırıyoruz” diyor. “Aç olduğunuza karar verdiğiniz andan sonra yemeğinizi hemen size ulaştıralım” diyen Himel, “insanları yemek yemeye yönlendirmek yerine zaten bu konuda kararını vermiş kişileri hedefliyoruz” diyor.

Yeni yayına alınan bu hizmet kullanıcılara 2 farklı yol sunuyor. Restoranların sayfalarına ekleyebilecekleri “sipariş ver” butonu ve “yemek siparişi ver” sekmesi altında farklı restoranlara göz atma seçeneği.

Bu yeni özelliği ile Facebook yemek siparişi toplayan şirketlere rakip oluyor diyemeyiz. Amerika’da hizmet veren EatStreet, Delivery.com, DoorDash, ChowNow ve Olo gibi şirketlerle anlaşmalar yapan Facebook bu şirketlere müşteri yönlendirerek bir havuz görevi görecek.

Şimdilik sadece ABD’de hizmete giren bu özelliğin diğer ülkelerde ne zaman yayına alınacağı konusunda resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak:webrazzi.com

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.