Booking.com 23 Ekim’deki davasıyla yurt içi hizmetlere yeniden başlamayı umuyor

0

Geçtiğimiz Mart ayında haksız rekabet oluşturması nedeniyle ülkemizdeki faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Booking.com, ülkemizde durdurulan çalışmalarına yeniden başlamak adına iyimser görünüyor. Mayıs ayında ihtiyati tedbir kararının kaldırılması yönelik yaptığı itirazı mahkeme tarafından reddedilen Booking.com, 23 Ekim’deki davası öncesinde ülkemizle ilgili olumlu açıklamalarda bulundu.

Hatırlatmak gerekirse Booking.com halen ülkemizde kullanılabiliyor. Servis arayıcılığıyla yurt dışı rezervasyonlarını gerçekleştirmek mümkün fakat Türkiye’den Türkiye’deki otellere ulaşmak ise mümkün değil. 23 Ekim’de yapılacak olan beşinci duruşma öncesi Habertürk‘e açıklamalarda bulunan Booking.com yetkilileri, Türkiye ile uluslararası çaptaki çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi.

 

“Türkiye’deki resmi kanallarla diyaloglarımızı açık tutmaya devam ediyoruz”

Türkiye’nin göz alıcı doğal güzellikleriyle eşsiz kültürünü keşfetmek için tüm dünyadan burayı ziyaret edecek seyahatçilere aracı olmayı sürdürdüklerini de belirten Booking.com yetkilileri, Türkiye’deki kullanıcılarının uluslararası seyahatlerinde hizmetlerinden yararlanabileceklerini de hatırlattı.

Yakında ülke içi seyahatlere ilişkin servislerimizi tekrar sunacaklarının altını çizen Booking.com yetkilileri, Türkiye’deki resmi kanallarladiyaloglarını açık tutmaya devam ettiklerini ve hizmetlerinin Türkiye içinde kullanıma tekrar açılması için uzlaşma sağlanacağına inandıklarını da dile getirdi. 23 Ekim’deki dava ve Booking.com ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.