Avrupa’yı Ziyaret Eden Çinlilerde Çarpıcı Artış!

0

Avrupa Turizm Komisyonunun 2018 ilk 6 ayı için hazırladığı “2018’de Avrupa Turizmi: Yönelimler ve Beklentiler 3. çeyrek Raporu”na göre 2018’de Çinli turist sayısı 2010’dan bu yana %286 artış gösterdi.

Çin’in düzenlediği Turizm yılları (AB ve Türkiye), vize kolaylaştırma politikaları ve daha iyi hava bağlantılarının yardımıyla Çin’den Avrupa’ya gelişlerde hatırı sayılır artışlar gözlenmiştir.

2018 Türkiye-Çin turizm yılı, Çin’den kıtalararası varış noktasına etkili bir şekilde destek verirken (+%87), Sırbistan’ın güçlü performansı (+%104) daha iyi bir bağlantıya ve vizeden muafiyet programına dayandırılıyor.

Bir de daha iyi hava bağlantıları ile desteklenen Hırvatistan (+% 41) gibi niş noktalarda ve özellikle Dünya Kupası döneminde Karadağ’da (+% 64),  güçlü talep kaydedildi.

Çin’deki ekonomik büyüme 2018 ve 2019’da bir miktar yumuşamasına rağmen, ziyaretçi sayısının 2022’ye kadar ortalama % 7 oranında artması bekleniyor.

2018’de Avrupa Turizmi: Yönelimler ve Beklentiler 3. Çeyrek Raporuna buradan ulaşabilirsiniz:

İndirmeler ve Raporlar
Üyelik gerektirir.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Soner Arslan lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve "Turizm Sektöründe Alternatif Bir Pazarlama Stratejisi olarak Gerilla Pazarlamanın Kullanılması" isimli tezle uzman unvanı almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde işletme ana bilim dalında doktora yapan Arslan "Fuar Markası Olmayı Etkileyen Faktörlerin Marka İmajına ve Katılım Kararına Etkileri" konusunda yaptığı tez ile Doktor unvanı almıştır. Uzmanlık alanı Pazarlama olan yazar aynı zamanda Beyin Dil Programlama Konusunda (NLP) araştırmalar yapmakta ve bu alanda çeşitli danışmanlıklar vermektedir.

Yorumlar kapalı.